למה ספר דיגיטלי? - סיפור פשוט - הוצאת ספרים דיגיטליים
ספר דיגיטלי

למה ספר דיגיטלי?

פעמים רבות שואלים אותי: רוב רכישות הספרים בעולם, ובטח בארץ, הם של ספרים מודפסים. אז למה אתה כל כך דוחף ומטיף לספרים דיגיטליים, או בשמם הנוסף ספרים אלקטרוניים?
ללא ספק זו שאלה נכונה, ובכתבה זו אתן לך הקורא ולך הסופר והכותב תשובות.

נתחיל עם הקורא.

קלות רכישה

ניתן לרכוש ספרים באינטרנט, מאמזון או כל חנות ספרים אחרת בארץ ובעולם, 7 ימים בשבוע – 24 שעות ביממה. אתה לא תלוי בשעות פתיחה וזמינות האם הספר במלאי או לא.

אנחנו בהוצאת הספרים סיפור פשוט רוכשים ספרים שאין להשיגם בישראל והמדיה הדיגיטלית מאפשרת לנו להגיע אליהם בכל רחבי תבל.

מהירות קבלת הספר

מרגע הרכישה עוברות דקות בודדות והספר אצלך. אנחנו חיים כיום בדור בלי סבלנות. אנחנו לא אוהבים לדחות סיפוקים. החלטת שספר מעניין אותך, אתה רוצה אותו כאן ועכשיו. בספר אלקטרוני זה מה שתקבל.

נוחות קריאה, סחיבה ומקום בבית

לא עוד מעמיסים 5 ספרים לשבוע החופש בחו"ל ומשלמים משקל עודף לחברת התעופה. מכשיר אלקטרוני אחד (קינדל, טאבלט, סמארטפון) מאכסן עשרות ומאות ספרים. כמובן שגם בבית מתפנה מקום מספריות של עשרות ספרים שקראת פעם אחת, ואתה לא יודע מה לעשות איתם. הרווחת מקום לשים תמונות ויצירות אמנות על הקירות. מעבר לכך, ביכולתך לשלוט בגודל האותיות, בגוון הרקע ולעיתים אפילו בסוג הפונט הכתוב.

אני מוצא שזה מאד נח לשלוט בגודל האותיות ורקע הדף. גם נוחות הדפדוף בין הדפים והפרקים נוחה מאד. רוב המכשירים גם "זוכרים" באיזה עמוד היית כשסיימת לקרוא, ובכניסה הבאה שלך לספר תגיע בדיוק לאותו עמוד. יש גם אפשרות לסימניה, אם יש יותר מקורא אחד לספר במשפחה.

מחיר

רובם המכריע של מחירי הספרים הדיגיטליים זול משמעותית מספרים מודפסים. זה מאד הגיוני כי לא צריך דפים, בית דפוס, שינוע, מפיצים וחנות שתרוויח. הורדת מחירי הספרים מאפשרת לך באותו תקציב של רכישת ספרים לרכוש הרבה יותר.

איכות הסביבה

לשוחרי איכות הסביבה יש הרבה נחת בזכות הספרים הדיגיטליים. כורתים הרבה פחות עצים לטובת נייר. הרבה פחות אוניות משנעות עץ לישראל, ומשאיות מובילות עץ ונייר לבתי הדפוס, ולחנויות. זהו חסכון אנרגטי משמעותי. אריזות הספרים נחסכות מפחי מיחזור הנייר ושקיות הניילון, וכמובן שצריך פחות מחסנים לאחסן את אותם עשרות אלפי ספרים שמודפסים אך לא נמכרים.

 

לאחר קריאת החלק הראשון של כתבה זו הקורא כבר משוכנע שכדאי לו לעבור לספרים דיגיטליים. עכשיו אסביר לך הסופר מה הם היתרונות שלך בלהיות סופר גם במרחב הדיגיטלי.

רוב הנכתב לעיל מיועד לסופר העצמאי, הסופר הבלתי מוכר. עם זאת עקרונות הדברים נכונים גם לסופרים ידועים ומפורסמים שעדיין לא הפכו את ספרם המודפס לספר דיגיטלי.

אתה עצמאי !!!

כסופר המפרסם ספרים אלקטרוניים באינטרנט אתה האדון של עצמך. אתה מחליט היכן לפרסם, מתי לפרסם, באיזה מחיר לפרסם, איך תראה הכריכה, איך לשווק את הספר וכו'.

בניגוד לספר היוצא דרך הוצאת ספרים, שם יש לך השפעה מוגבלת, כאן אתה קובע הכל!!! כשאתה כותב ומוציא ספר שלך, אף אחד לא ידחה אותך או יגיד לך: הספר לא בשל, וכל מיני תשובות מנומסות יותר ופחות שנותנות הוצאות ספרים.

חיי נצח לספר שלך

הספרים המודפסים מגיעים לחנויות ונמצאים על המדף מספר שבועות או חודשים. לאחר מכן עוברים למחסני ההוצאה ויוצאים להתאוורר בשבוע הספר או מבצעים מיוחדים.

כשאתה מוציא ספר דיגיטלי יש לו חיי נצח כל עוד האינטרנט קיים. יש ללקוחות סיכוי להגיע אליו בכל שעה משעות היום ומכל מקום ברחבי העולם.

חסכון בעלויות

בהנחה שכל הוצאות הכתיבה, עימוד, עריכה, כריכה וכו' זהות, עדיין יש לנו פער עלויות ניכר בשלב ההפצה.

ספר מודפס צריך להדפיס. ההוצאות דורשות לרוב כ-1,000 עותקים לפחות כדי שיוכלו להפיץ להרבה חנויות. עלות של כ-15,000 ₪ (כמובן תלויה בסוג הספר).

צריך לשלם למפיץ שישנע וישים את הספר בחנויות.

חנות הספרים רוצה להרוויח, וזה הגיוני ומגיע לה להרוויח.

סך כל ההוצאות מגיע לסביבות 25,000 ₪ ללא שום הבטחה או ידיעה שאכן הספר יצליח ויימכר. פעמים רבות יחזרו אליך מאות עותקים מודפסים, ותצטרך מקום לאחסן אותם.

לעומת זאת, מחיר הוצאת ספר דיגיטלי הרבה יותר זול.

תמלוגים

עקב ההוצאות הגדולות שהוזכרו בסעיף קודם, לך הסופר כבר לא נשאר כלום. חוק הסופרים מנסה לצמצם בעיה זו, אך בהצלחה מועטה יחסית. מבצעי ה-4 ב-100 ₪ ודומיהם ממשיכים ומשאירים לך גרושים.

בספר דיגיטלי, אמזון משלמת לך 35% או 70% ממחיר הספר (אותו אתה קובע). גם אתרי מכירות ספרים דיגיטליים אחרים בארץ ובעולם משלמים תמלוגים גבוהים, כשחלקם אפילו 100% מההכנסות אחרי תשלום ראשוני לאתר המוכר.

 

חשוב לי להדגיש בנקודה זו, שאני כן ממליץ לכל אחד לתת ללקוחות שרוצים עותק מודפס את האפשרות הזו. לאמזון כדוגמא יש מערכת פנימית של הדפסה לפי הזמנה
(
print on demand).

יש בתי דפוס בארץ איתם אנחנו עובדים שיודעים לתת פתרון להדפסת 100 ו-200 עותקים במחירים שפויים. זה חשוב גם כדי לתת בגאווה לבני המשפחה וקולגות עותק מהספר שלנו.

 

לסיכום, שוק הספרים האלקטרוניים גדל בהתמדה בארץ ובעולם. כיום עדיין שוק הספרים המודפסים גדול יותר ולכן לא מומלץ להתעלם ממנו.

כן מומלץ למצוא פתרון של הדפסה לפי הזמנה, ובעיקר לתת לקהל הקוראים שלנו את הגירסא הדיגיטלית אותה יוכל לקרוא בזמינות גבוהה ובנוחיות.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
הוצאת ספר באמזון

כבר שמעת על הדרך הנכונה להתפרסם באמזון?

31 צעדים פשוטים שיעזרו לכם להצליח

כתבות מעניינות נוספות

תודה שנרשמת! מדריך מרתק בדרך אליך למייל!

רוצה לדעת כמה עולה להוציא ספר לאור?

הכנו עבורך סרטון שמסביר זאת, תהנו!

רוצים לצאת לאור?

בואו לקבל מאיתנו עדכונים שוטפים ומרתקים בעולם הספרים